Parama 2021

Spartesnis saulės elektrinės atsiperkamumas!

 

LR valstybė skatindama gyventojus daugiau naudoti atsinaujinančių šaltinių energetiką bei patiems ją gaminti skiria dar 9 mln. Eur ES lėšų.

Šių metų kovo mėnesį Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kvies teikti paraiškas gyventojus, norinčius įsirengti savo namų ūkiuose saulės elektrines.

Skatinimo programa „Saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose“ bus skirta gyventojams gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyt.

Į nuosavą saulės elektrinę su parama investuosite gerokai mažiau nuosavų lėšų ir investicija atsipirks žymiai greičiau. Priimkite sprendimą ir už savo namų saulės elektrinę mokėkite mažiau!

SAULĖS MAINAI specialistų komanda pasirengusi Jums atsakyti į visus klausimus ir padėti paruošti reikalingus dokumentus paramai gauti. Tai, kas Jums gali atrodyti sudėtinga, mums – paprasta. Paaiškinsime, užpildysime, Jums tereikės išsiųsti dokumentus APVA’ai, arba įgalioti tai padaryti – SAULĖS MAINAI.

Kompensacinės išmokos mokamos už saulės elektrinių iki 10 kW galios įsirengimą, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams. Paramos suma 323 Eur vienam kilovatui įrengtos saulės elektrinės galios arba maksimaliai 3230 Eur už 10 kW elektrinę. Tai faktiškai gali sudaryti iki 40 % reikalingos saulės elektrinei įrengti sumos.

Be paramos namų ūkiui skirta saulės elektrinė atsiperka per 8–10 metų, o su parama šis laikotarpis sutrumpėja iki 5–6 metų. Akivaizdu, kad pasinaudojus valstybės parama, saulės elektrinės atsiperka SPARČIAU.

Daugiau informacijos rasite čia: www.apva.lt

Svarbu:

Į ES paramą geografiškai nenutolusiai mažajai saulės elektrinei įsirengti gali pretenduoti bet kuris privataus namo, sodo namo arba sklypo savininkas, įsirengęs naują iki 10 kW galios saulės elektrinę. Jeigu norite įsirengti galingesnę saulės elektrinę, tai padaryti galite, bet paramą gausite tik elektrinės daliai iki 10 kW.

Paramos dydis fiziniams asmenims – 323 EUR už instaliuotą kW, kai saulės elektrinė įrengiama nuosavomis lėšomis.

Tiems, kurie neturi galimybės saulės jėgainės įsigyti iš karto, galima pirkti ją išsimokėtinai.

Jeigu dalyje objekto vykdote komercinę veiklą, APVA komercinių patalpų plotą proporcingai eliminuos iš jūsų galimos paramos.

Jeigu komercinės veiklos nevykdote, už 5 kW instaliuotą saulės elektrinę turėtumėte gauti 1615 EUR. Už instaliuotą 10 kW galios elektrinę – 3230 EUR.

APVA paramos reikalavimai

– pateikus paraišką kompensacijai gauti, įsirengti saulės elektrinę privaloma ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo kvietimo teikti Projekto registracijos formas pabaigos dienos. Tai reiškia, kad turite tapti gaminančiu vartotoju – “priduoti” elektrinę į ESO tinklą.

– įrengimas elektros energijos vartojimo vietoje arba įrengimas geografiškai nutolusioje nuo elektros energijos vartojimo vietoje.

– saulės šviesos moduliai, atitinkantys Europos Sąjungos standartus, įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas Europos Sąjungos standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas;

– įtampos keitiklis turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti Europos Sąjungos standartus, įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas Europos Sąjungos standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas.

– visai įrangai turi būti suteikiamos garantijos;

– 5 metus naudotis saulės elektrine ir neperleisti tretiems asmenims/nenaudoti elektros energijos komercinei veiklai;

– sudaryti sąlygas APVA atstovams patikrinti elektrinę.

Visą naujausią informaciją ir sąlygas apie paramą saulės elektrinių įrengimui rasite čia:

www.apva.lt